روانشناسیعلوم انسانی

پاورپوینت درمان شناختی ارون تی بک

پاورپوینت درمان شناختی ارون تی بکدسته: روان شناسی
موضوع : علوم انسانی ، روانشناسی
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۵۴۲ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۳۲

پاورپوینت درمان شناختی ارون تی بک شامل ۳۲ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان روانشناسی کاربرد دارد

 

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

آرون تمکین بک (به انگلیسی: Aaron Temkin Beck) (زاده ۱۸ ژوئیه ۱۹۲۱) یک روانپزشک آمریکایی و پروفسور بازنشسته گروه روانپزشکی در دانشگاه پنسیلوانیا است. بسیاری از مردم وی را برای شناخت درمانی می‌شناسند. تئوری وی به طور گسترده برای درمان بیماری اختلال افسردگی اساسی به انگلیسی (clinical depression) به کار برده می‌شود. (منبع : ویکی پدیا – ارون تیکمن بک )

پاورپوینت درمان شناختی ارون تی بک

پاورپوینت درمان شناختی ارون تی بک شامل ۳۲ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

یکی از بانفوذترین نظریه پردازان افسردگی ارون تی بک (- ۱۹۲۱) است که از خاستگاه روان کاوی، پیشگام درمان شناختی شد. بک در خلال ۴۰ سال گذشته، نوعی نظام روان درمانی را به وجود آورد که درمان شناختی نامیده می شود.

افسردگی با حالتهای تفکر متفاوتی ارتباط دارد. اندیشه پردازی اساسی در افسردگی سه موضوع را در بر دارد که بک (۱۹۷۰) آنها را مثلث شناختی می نامد: (۱) رویدادها به صورت منفی تعبیر می شوند، (۲) افراد افسرده خود را دوست ندارند، و (۳) آینده به صورت منفی ارزیابی می شود. بک این عقاید اساسی را بسیار مطلق، گسترده و افراطی یا بسیار اختیاری می داند.

این مثلث شناختی موجب خودگویی های ناسازگارانه یا احتمال تصورات دیداری می شوند که درمانجویان آنها را به صورت افکار خودکار تجربه می کنند. بخش عمده درمان شناختی بر این محور قرار دارد که به درمانجویان کمک می شود تا تفکر خودکار را کاوش کنند و در نهایت، شناخت های معیوب را با آزمودن آنها به صورت منطقی و تجربی ارزیابی مجدد کنند.

وجوه اشتراک بک با الیس

۱- بک و الیس هر دو ابتدا در مکتب روان کاوی آموزش دیدند و هنگامی که نسبت به نظریه ی بالینی و نتایج روان کاوی احساس نارضایتی کردند، به روان درمانی شناختی روی آوردند. ۲- بک و الیس هدف مشترکی دارند و ان این است که به درمانجویان کمک کنند تا از شناخت های ناسازگارانه آگاه شوند، تاثیر مخرب این گونه شناخت ها را تشخیص دهند و آنها را با الگوهای فکر مناسب تر و ناسازگارانه تر عوض کنند. ۳- هر دوی آنها، همانند همه ی رفتارگرایان شناختی، از لحاظ انتخاب فن، التقاطی و از لحاظ بازنگری، تجربی هستند. ۴- هر دو نوع درمان شناختی، مشکل گرا، رهنمودی، و روانی – آموزشی هستند. ۵- هم درمان شناختی بک و هم درمان منطقی – عاطفی الیس، تکلیف خانه را عنصر مهم و ضروری درمان می دانند.
و …

فهرست مطالب پاورپوینت درمان شناختی ارون تی بک

مقدمه
وجوه اشتراک بک با الیس
نظریه ی شناختی آسیب شناسی روانی
نظریه ی شناختی فرایندهای درمان
پایان

عنوان : درمان شناختی ارون تی بک

فرمت : پاورپوینت

حجم : ۵۴۴ کیلوبایت

تعداد صفحات : ۳۲

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت درمان شناختی ارون تی بک

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید

 

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا