علوم پایه

تحلیل پروتئوم بوسیله الکتروفریز ژل دو بعدی و طیف سنجی جرمی

ترجمه مقاله تحلیل پروتئوم بوسیله الکتروفریز ژل دو بعدی و طیف سنجی جرمی: نقاط ضعف و قوتموضوع : علوم پایه
فرمت فایل: docx
حجم فایل: ۲۹۷ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۱۶ صفحه

 

قیمت فایل فقط ۱۴,۰۰۰ تومان

پرداخت و دانلود

تحلیل پروتئوم بوسیله الکتروفریز ژل دو بعدی و طیف سنجی جرمی

تحلیل پروتئوم بوسیله الکتروفریز ژل دو بعدی و طیف سنجی جرمی ترجمه فارسی مقاله ای به نام Proteome analysis by twodimensional gel electrophoresis and mass spectrometry: strengths and limitations 2003  می باشد . این تحقیق مناسب دانشجویان و پژوهشگران رشته زیست شناسی گرایش کشاورزی می باشد . این مقاله شامل ۹ صفحه مقاله به زبان اصلی یعنی انگلیسی و ۱۶ صفحه ترجمه فارسی آن در قالب ورد (word) به صورت قابل ویرایش می باشد .در ادامه بخشی از این مقاله را مشاهده خواهیم کرد و در صورت مناسب بودن ترجمه آن ، می توانید این مقاله را خریداری کنید و سپس دانلود کنید .

چکیده ترجمه فارسی:

تحلیل پروتئوم بوسیله الکتروفریز ژل دو بعدی و طیف سنجی جرمی: نقاط ضعف و قوت

الکتروفریز ژل دوبعدی , طیف سنجی جرمی و اطلاعات زیستی , عناصر اصلی تکنلوژی پروتئوم معاصر می باشند. هدف مقاله جاری مروری بر مفاهیم پایه روش شناسی پروتئومی ۲DE , بحث در زمینه مزایا و محدودیتهای روش و ارائه برخی پیشرفتهای اخیر در تکنولوژی ۲DE می باشد.

مقدمه

پروتئینها , محصولات نهایی تولید شده در بافت زنده بر اساس نقشه های موجود ژنوم ها می باشند. پروتئوم نشانگر آرایه ای از پروتئینهاییست که در یک قسمت بیولوژیکی (سلول, بافت , اندام) در زمان خاص , و تحت مجموعه ای از شرایط خاص قرار دارد. از آنجایی که پروتئینها مولکولهای ساختاری و کارکردی اصلی بشمار می روند , مشخص سازی مولکولی پروتئوم ها برای فهم کامل سیستم بیولوژیکی لازم می باشد.

تحلیل جامع و با مقیاس بزرگ پروتئینها , هدف علم پروتئوم می باشد. حوزه این علم وسیع است: شناسایی و معرفی خواص پروتئینها در سلول , جریانهای بیولوژیکی و بافتی , تحلیل تغییر ات پروتئینی در سلولهای بیمار و سالم , مشخص سازی اصلاحات پس از تبدیل , مطالعه تعاملات پروتئین,پروتئین و کاربردهای دیگر. اهداف تحقیقی علم پروتئوم عبارتند از : شفاف سازی مکانیزم مولکولی که فرایندهای سلولی را رهبری می کند , مشخص سازی شبکه های پروتئینی پیچیده و اختلالات آنها , کشف پروتئینهای مارکر برای شناسایی و تشخیص بیماریها , و شناسایی اهداف لازم برای طراحی دارو.

 

قیمت فایل فقط ۱۴,۰۰۰ تومان

پرداخت و دانلود

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا