علوم انسانی

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانیموضوع : علوم انسانی
فرمت فایل اصلی : pptx (پاورپوینت)
حجم : ۴۲۱۹ کیلوبایت
تعداد صفحات : ۲۸ اسلاید

قیمت : ۹۸۰۰ تومان
پرداخت و دانلود

 

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی شامل ۲۸ اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

باباطاهر همدانی معروف به بابا طاهر عریان، عارف، شاعر و دوبیتی‌ سرای اواخر سده چهارم و اواسط سده پنجم هجری (سده ۱۱م) بوده است. باباطاهر زاده روستای ایرانه ملایر بوده و نام وی در اصل باباطاهر ایرانه بوده در یکی از دوبیتی های مشهورش سال تولدش را به حروف ابجد گنجانیده که پس از محاسبه توسط میرزا مهدی خان کوکب به سال ۳۲۶ هجری رسیده است.

بابا لقبی بوده که به پیروان وارسته می داده اند و عریان به دلیل بریدن وی از تعلقات دنیوی بوده ‌است. گفته شده که او معاصر با پادشاهی طغرل بیک سلجوقی بوده است.درباره زندگانی این شاعر عارف اطلاعات دقیقی در دست نیست. با دقت کردن در رباعیات او می توان به برخی از احوال او پی برد.به عنوان مثال او در این رباعی فرموده است: “نصیحت بشنو از پور فریدون که شعله از تنور سرد نایو”، متوجه می شویم که نام پدر او فریدون بوده است و همچنین گفته شده که بابا طاهر فرزندی به نام فریدون داشته که در زمان حیات او فوت شده است.نکته دیگر از زندگانی بابا طاهر این است که او روزها را بیشتر در کوه و بیابان می گذرانده و شب ها را به عبادت و ریاضت مشغول بوده است.

فهرست مطالب

مقدمه

لقب‌ها

محل زندگی

آرامگاه‌

شعر باباطاهر

لهجه

محتوا

آثار

باباطاهر و اهل‌ حق‌

پایان

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی

پاورپوینت زندگینامه باباطاهر همدانی شامل ۲۸ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم انسانی کاربرد دارد .

قیمت : ۹۸۰۰ تومان
پرداخت و دانلود

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا