روانشناسیعلوم انسانی

پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلیدسته: علوم تربیتی
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۳۸۶ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۴۳

پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی شامل ۴۳ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید و دانلود

پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی شامل ۴۳ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید و استفاده کنید .

مقدمه روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

خودارزیابی به معنای آن است که دانش آموزان در امر ارزشیابی دخالت داده شوند و یاد بگیرند که به خود ارزشیابی بپردازند. در این زمینه معلمان باید فرصت هایی را برای دانش آموزان فراهم آورند تا آن ها بتوانند با انگیزه لازم ارتباط مشارکت جویانه ای نیز با معلم برقرار نمایند. خودارزیابی دانش هرچند هم که نتواند مطابق واقعیات صورت گیرد، اما در ایجاد جلب اعتماد بیش تر دانش آموزان به معلم و تقویت حس اعتماد به نفس در آن ها و احساس فضای مطلوب و به دور از هیجان و اضطراب زیان بار در امر ارزشیابی فوق العاده موثر خواهد بود، ضمن آن که این رویکرد متضمن نوعی آموزش و یادگیری غیر مستقیم نیز می باشد. خودارزیابی دانش آموزان به شیوه های متنوعی می تواند صورت گیرد.

از جمله تهیه سوالات پیشنهادی دانش آموزان برای امتحان که در واقع انعکاسی از علایق و توانایی های دانش آموزان نیز خواهد بود. در تکمیل این روش معلم باید با بررسی سوالات و جرح و تعدیل آن ها، مناسب ترین سوالات امتحانی را طراحی کند، به گونه ای که دانش آموزان پس از مواجهه با آن ها احساس نمایند که در واقع خود آن ها عوامل ارزشیابی بوده اند.

 

با توجه به مطلب گفته شده و انواع تغییراتی که در حیطه های مختلف یادگیری به وجود می آید، حداقل چهار روش ارزشیابی به شرح زیر پیشنهاد می شود که در این مقاله به شرح مورد اول خواهیم پرداخت.

۱-      ارزشیابی از طریق مشاهده

۲-      ارزشیابی از طریق انجام دادن کار

۳-      ارزشیابی از طریق آزمون شفاهی

۴-      ارزشیابی از طریق آزمون کتبی

و …

فهرست مطالب پاورپوینت روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

مقدمه

ارزشیابی از طریق مشاهده

انواع مشاهده

مزایا و محدودیت های روش مشاهده

انواع ارزشیابی

ارزشیابی از طریق انجام دادن کار

ارزشیابی از طریق آزمون شفاهی

مزایا و محدودیت های روش ارزشیابی شفاهی

ارزشیابی از طریق آزمون کتبی

پایان

عنوان : روش های مختلف ارزشیابی پیشرفت تحصیلی

فرمت : پاورپوینت

دسته : علوم انسانی

حجم : ۳۸۸ کیلوبایت

تعداد صفحات : ۴۳

 

قیمت فایل فقط ۸,۸۰۰ تومان

خرید و دانلود

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا