علوم انسانی

ارتباط میان فردی چیست

پاورپوینت ارتباط میان فردی چیستدسته: علوم تربیتی
فرمت فایل: pptx
حجم فایل: ۲۷۵ کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: ۳۸

پاورپوینت ارتباط میان فردی چیست شامل ۳۸ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان علوم تربیتی کاربرد دارد

قیمت فایل فقط ۷,۸۰۰ تومان

پرداخت و دانلود

 

پاورپوینت ارتباط میان فردی چیست

پاورپوینت ارتباط میان فردی چیست شامل ۳۸ اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مقدمه

واژهCommunication در لغت به معنی: ۱- ارتباط، رابط، رسانگری، رسانش (خبر، علامت و غیره) مبادله، تبادل، گفت و شنود، مکاتبه و مخابره؛ ۲- خبر، اطلاع، علامت (داده یا مخاطره شده) آگهگان، اگه سازی؛ ۳- رابطه صمیمی، رابطه نزدیک (دل به دل)؛ ۴- وسیله ارتباط، رسانه، رسانگر، (جمع) وسایل ترابری (مانند راه آهن و کامیون) و راهرو؛ ۵- بیان (شفاهی و کتبی)، علم رساندن علامات و اطلاعات؛ ۶- مصدر متعدّی: ربط دادن، بستن، بر‌بستن، بستن چیزی را با چیز دیگر؛ ۷- اسم مصدر: بستگی، پیوند، پیوستگی و رابطه  آمده است.

ارتباطات در اصطلاح، انتقال و تبادل اطلاعات، معانی و مفاهیم و احساسها بین افراد در سازمان با واسطه یا بلاواسطه را گویند.

می‌توان گفت: ارتباطات فراگردی است که طی آن افراد از طریق انتقال علایم پیام، به ارسال و دریافت معنی مبادرت می کنند.

ارتباط میان فردی، ارتباطی است که بر دو رکن استوار باشد: ۱) ارتباط برقرار کنندگان باید منحصر به فرد بودن خصوصیات رفتاری یکدیگر را بپذیرند و ۲) پیام هایی را طراحی و ارسال کنند که نمایانگر پذیرش این موضوع باشد.

اهمیت ارتباطات

تمام شواهد، آشکارا حکایت از آن دارد که مهارت در ارتباط گفتاری و نوشتاری نه تنها برای کسب شغل بلکه در عملکرد مؤثر در کار نیز حیاتی و دارای اهمیت بسیار است. بیشتر مدیران اجرایی، مهارت در برقراری ارتباطات را برای عملکرد مؤثر در کار، حیاتی قلمداد می‌کنند و برای بیان این اهمیت از عباراتی مانند «بی نهایت مهم»، «بسیار مهم» و یا «مهم‌ترینها» استفاده می‌کنند. برخی از مدیران اجرایی معتقدند که رابطه مستقیمی میان سودآوری و توانایی در برقراری ارتباطات با کارکنان وجود دارد. گفته می‌شود بهره‌برداری خوب با ارتباطات خوب، رابطه تنگاتنگی دارد. برای مدیران به دلایل زیر ارتباطات مؤثر اهمیت دارد.

۱- ارتباطات فراگردی است که وظایف برنامه‌ریزی، سازماندهی، هدایت، رهبری و کنترل مدیریت توسط آن انجام می‌شود.

۲- ارتباطات فعالیتی است که مدیران برای هماهنگ کردن و متناسب نمودن وقت خود از آن بهره می‌گیرند.

و …

فهرست مطالب پاورپوینت ارتباط میان فردی چیست

مقدمه

اهمیت ارتباطات

عناصر فرایند ارتباطات

چرخه حیات یک ارتباط میان‌فردی

موانع ارتباطات میان‌فردی

پایان

 

فرمت : پاورپوینت

دسته : علوم انسانی 

حجم : ۲۷۶ کیلوبایت

تعداد صفحات : ۳۸ اسلاید

قابل ویرایش می باشد تا بتوانید براساس نیازتان تغییراتی اعمال کنید .

 

قیمت فایل فقط ۷,۸۰۰ تومان

پرداخت و دانلود

 

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا