روانشناسیعلوم انسانی

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بحران هویت

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بحران هویتموضوع : علوم انسانی ، روانشناسی
فرمت فایل اصلی : docx
حجم : ۱٫۵۱ مگابایت
تعداد صفحات : ۳۰ صفحه

 

قیمت : ۲۹۰۰۰ تومان

پرداخت و دانلود

 

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بحران هویت

مبانی نظری و پیشینه پژوهش بحران هویت یک تحقیق کامل که مناسب دانشجویان رشته روانشناسی می باشد . در ادامه بخشی از متن این تحقیق را مشاهده خواهیم کرد .

بخشی از مبانی نظری

بحران هویت بدون شک مهمترین آسیب اجتماعی امروز جهان است که علائم آن را می توان در کلیه روابط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و سیاسی در سطح بین المللی به وضوح مشاهده کرد. از این منظر هویت یکی از مقوله های کلان در فرایندهای اجتماعی و فرهنگی محسوب می شود که در یک بازه زمانی (عصر و دوره ای که در آن واقعیم) و یک محدوده مکانی (جغرافیای محل زندگی) شکل می گیرد و قوام می یابد و از آنجا که مجموعه تغییرات جهانی شدن اقصی نقاط جهان را در نوردیده لذا همه جوانب زندگی در دنیای امروزی کم و بیش از فرایند جهانی شدن تأثیر می پذیرد. گرچه شدت این تغییرات در جهان کنونی یکسان نیست، اما هیچ منطقه ای به دور از تأثیرات و پیامدهای آنها نمی باشد.

بخشی از پیشینه پژوهش

عباسی و جمالزهی کمال آبادی (۱۳۹۷) در پژوهشی با عنوان نقش شبکه های اجتماعی مجازی و بحران هویت دانش آموزان که در سال (۱۳۹۶- ۹۷) انجام شد و روش این پژوهش اسنادی کتابخانه ای بود، دریافتند که فضای مجازی نوعی از بحران هویت را در میان طیف گسترده ای از نوجوانان به وجود آورده و این بحران هویت در زمینه های فردی ناهمگونی های هویتی را سبب شده و به نحوی تعادل اجتماعی را متاثر کرده است. همچنین شبکه های اجتماعی مجازی، باعث تغییرات اساسی در نهادهای هویت ساز شده اند و عوامل معناساز هویتی را دستخوش تغییر نموده اند و نوجوانان دچار نوعی سردرگمی بین هویت ملی و هویت اجتماعی خود در فضای مجازی و دنیای واقعی شده اند.

 

قیمت : ۲۹۰۰۰ تومان

پرداخت و دانلود

نوشته های مشابه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا